KNOT BAWEŁNIANY KNOTY DO ŚWIEC 18 NITEK 3X6 5 M

Indeks: (4) 3X06 - 05 METRÓW

1,99 zł
Brutto
Ilość

KNOT DO ŚWIEC 18 NITEK ( 3X6 ) 5 METRÓW

Cena za m

splot nitek: 3x6 ( 18 nitek)

knot jest naturalny i niebielony;

knot jest o przekroju płaskim (typowym dla świec)

Oferowane knoty bawełniane są przewidziane do świec wolno stojących oraz zalewanych w pojemnikach wykonanych z:

✔️Parafiny

✔️Stearyny

✔️Żelu

✔️Wosku pszczelego

✔️Wosku palmowego

✔️Wosku sojowego itp.

Oferowane przez nas knoty są konstrukcji płaskiej, wykonane z 3 wiązek włókien z czystej bawełny. W czasie palenia skręcają się w płomieniu ze względu na zachodzący, bardzo pożądany proces samoskracania.

Knot best bawełniany tak zwany "knot surowy". Możliwe jest stosowanie go w takiej formie, ale dla lepszej stabilizacji można go zaimpregnować mieszanką wosków.

Właściwie dobrany rozmiar knota powinien zapewniać stabilne i równomierne wypalanie świecy na całej jej średnicy (chyba, że zamierzonym efektem jest wypalanie świecy do środka tzw. "tunelowanie"), brak kopcenia oraz wytwarzania sadzy.

❗️Jak dobrać knot do świecy?

Knot jest zasadniczą częścią świecy, decydującą o prawidłowym przebiegu spalania. Właściwy dobór knota ma kolosalny wpływ na wartość użytkową końcowego produktu.

Aby dobrać odpowiedni knot, przede wszystkim należy zmierzyć szerokość naczynia, w którym zostanie odlana świeca. W tabeli poniżej przedstawiamy przybliżone średnice wypalania świecy.

Należy jednak pamiętać, że na wypalanie się świecy wpływ mają również woski, parafiny, stearyny, rodzaj naczynia, zastosowane barwniki i aromaty a nawet warunki, w jakich zastyga świeca. W przypadku knotów bawełnianych wskazane średnice mogą także zmienić się po impregnacji knota! Przed zakupem większego zestawu knotów, zalecamy przeprowadzenie prób dobierania knotów na mniejszej ilości naczyń.

W naszych aukcjach znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do wyrobu świec, a także knoty bawełniane w różnych rozmiarach i opakowaniach

(4) 3X06 - 05 METRÓW
291 szt.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

access_time
Pon - Pt / 8:00 - 16:00 Godziny pracy
speaker_phone
89 624-97-28 Zadzwoń
mail_outline
biuro@armina.pl lub napisz