BIAŁA AGROWŁÓKNINA WŁÓKNINA OCHRONNA ZIMOWA 45g/m2 50X1 M

Indeks: 50 m2 TKANINA BIAŁA

49,99 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Agrowłóknina biała, zimowa (45g/m2) służy do okrywania i osłaniania roślin zimujących w gruncie oraz pozostawianych w donicach na zimę, wykorzystywana także przy uprawie pietruszki, porów, szpinaku. W szklarniach stosowana do ocieplania ścian i do cieniowania, pomaga przetrwać roślinom o niskiej mrozoodporności, tworząc dla nich odpowiedni mikroklimat. Włóknina chroni przed zbyt szybką utratą wilgoci i usychaniem podczas bezśnieżnych zimowych dni, odbija promienie słoneczne i zabezpiecza przed zbytnim nagrzewaniem się rośliny, tworzy korzystny mikroklimat i zmniejsza amplitudę dobowych wahań temperatury, posiada w swej strukturze mikropory zapewniające wymianę powietrza i odparowujące nadmiar pary wodnej.

Włókninę rozkłada się bezpośrednio po siewie lub sadzeniu roślin. Pas włókniny układamy, w zależności od wysokości uprawianych roślin. Zapas jest niezbędny do umożliwienia ich swobodnego wzrostu. Boki włókniny mocujemy przy pomocy wypełnionych ziemią worków lub samą ziemią, punktowo w odstępach 1 -2 m.

Termin zdjęcia osłony uzależniony jest od rodzaju uprawianych roślin. W czasie osłaniania uprawy należy kontrolować wilgotność gleby i w razie potrzeby podlać. Po zakończeniu włókninę należy zdjąć, wysuszyć i przechować w ciemnym miejscu. Agrowłókninę można wykorzystać do 2 lub 3 krotnego osłaniania upraw w tym samym roku lub kolejnych latach.

Agrowłóknina chroni rośliny przed:

- przymrozkami i niskimi temperaturami

- zbyt szybką utratą wody glebowej

- silnymi wiatrami

- uszkodzeniami przez gradobicie

- zanieczyszczeniem i pyłami

- szkodliwymi owadami, gryzoniami i ptakami

Zamawiając 1 szt. kupujesz włókninę w formacie 50 m x 1 m, czyli 50 metrów kwadratowych.

Dane techniczne:

  • szerokość 1,0 m
  • gramatura 45g/m2
  • skład: tkanina polipropylenowa
  • kolor: biały
  • towar jest fabrycznie nowy
  • gatunek I
  • certyfikat higieniczny OEKO-TEX STANDARD 100
  • atest FIRA
50 m2 TKANINA BIAŁA
1 Przedmiot

16 innych produktów w tej samej kategorii:

access_time
Pon - Pt / 8:00 - 16:00 Godziny pracy
speaker_phone
89 624-97-28 Zadzwoń
mail_outline
biuro@armina.pl lub napisz