KNOT DREWNIANY PODWÓJNY Z BLASZKĄ 10/15X100 10 KPL.

Indeks: (4) KD-03 10/15 X 100

9,99 zł
Brutto
Ilość

Zestaw 20 impregnowanych, drewnianych knotów o długości 10 centymetrów: 10 knotów szerokości 15 mm i 10 knotów szerokości 10 mm - dodatkowo 10 dużych blaszek o średnicy 33 mm.

Knoty przeznaczone do wszystkich typów świec z: - wosku sojowego - wosku rzepakowego - wosku palmowego - wosku pszczelego - parafiny i mieszanek parafinowych

Knoty są impregnowane specjalną mieszanką, która powoduje właściwe palenie świecy, co szczególnie ważne jest w trakcie piewszego odpalenia. Płomień od początku ma właściwą, stałą wielkość — nie występuje zjawisko zagaszania.

Zalecamy umieszczanie w świecy knota podwójnego ( jeden szerszy, drugi węższy ) co gwarantuje pewność i stabilność płomienia niezależnie od zastosowanego wosku. Zastosowanie podwójnego knota o zróżnicowanej szerokości zwiększa znacząco siłę podciągania wosku bez konieczności dodawania polepszaczy olejowych.

Sposób stosowania:

- knoty skracamy za pomocą nożyczek do właściwej dla danego naczynia długości. Po zalaniu knot powinien wystawać około 5 mm ponad poziom wosku.

- wciskamy 2 knoty ( różna szerokość ) w blaszkę znajdującą się w zestawie, tak aby różnica w szerokości była symetryczna z obu stron. - zestaw knotów umieszczamy centralnie w naczyniu i zalewamy pierwszą warstwę wysokości około 2 cm.

- po kilku minutach ( gdy wosk bardzo zgęstnieje) korygujemy ewentualne odchylenie knota w pionie.

- po całkowitym zastygnięciu pierwszej warstwy lejemy druga warstwę do wysokości około 1-2 cm poniżej planowanej.

- po PEŁNYM zastygnięciu 2 warstwy dolewamy 3 warstwę ( do wysokości 5 mm przed końcem knota)

Zalewanie świec w 3 etapach eliminuje występowanie menisku wklęsłego ( w przypadku świec parafinowych) oraz tworzenie się komór powietrznych ( w przypadku świec sojowych )

Gdyby knoty nie przylegały do siebie po pierwszym zalaniu należy je docisnąć do siebie przed zalaniem drugiej, zasadniczej części wosku. Najprostszą metodą dociśnięcia knotów jest użycie zwykłego spinacza biurowego. Spinacz zakładamy ponad poziomem planowanego zalania i oczywiście usuwamy po wystygnięciu świecy.

(4) KD-03 10/15 X 100
101 szt.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

access_time
Pon - Pt / 8:00 - 16:00 Godziny pracy
speaker_phone
89 624-97-28 Zadzwoń
mail_outline
biuro@armina.pl lub napisz