KNOT DREWNIANY PŁASKI DO ŚWIEC 1.2X10 CM 5 SZT.

Indeks: (4) KD-09 12 X 100

3,09 zł
Brutto
Ilość

KNOT DREWNIANY PŁASKI DO ŚWIEC 1.2X10 CM 5 SZT.

Zestaw: 5 impregnowanych, drewnianych knotów o dług. 10 cm i szer. 12 mm.

Knoty świec z: - wosku sojowego - wosku rzepakowego - wosku palmowego - wosku pszczelego - parafiny i mieszanek parafinowych

Knoty są impregnowane specjalną mieszanką, która powoduje właściwe palenie świecy, co szczególnie ważne jest w trakcie pierwszego odpalenia. Płomień od początku ma właściwą, stałą wielkość — nie występuje zjawisko zagaszania.

Zalecamy umieszczanie w świecy knota podwójnego ( jeden szerszy, drugi węższy , na tzw. kanapkę ) co gwarantuje pewność i stabilność płomienia niezależnie od zastosowanego wosku. Zastosowanie podwójnego knota o zróżnicowanej szerokości zwiększa znacząco siłę podciągania wosku bez konieczności dodawania polepszaczy olejowych.

Sposób zastosowania knotów drewnianych:

- knoty skracamy nożyczkami do właściwej dla danego naczynia długości. Po zalaniu knot powinien wystawać około 5 mm ponad poziom wosku.

- wciskamy 2 knoty ( różna szerokość ) w blaszkę tak, aby różnica w szerokości była symetryczna z obu stron. - zestaw knotów umieszczamy centralnie w naczyniu i zalewamy pierwszą warstwę wysokości około 2 cm.

- po kilku minutach ( gdy wosk zgęstnieje) korygujemy ewentualne odchylenie knota w pionie.

- po całkowitym zastygnięciu pierwszej warstwy lejemy druga warstwę do wysokości około 1-2 cm poniżej planowanej.

- po PEŁNYM zastygnięciu 2 warstwy dolewamy 3 warstwę ( do wysokości 5 mm przed końcem knota)

Zalewanie świec w 3 etapach eliminuje występowanie menisku wklęsłego ( w przypadku parafiny) oraz tworzenie się komór powietrznych ( w przypadku wosku sojowego )

Gdyby knoty nie przylegały do siebie po pierwszym zalaniu należy je docisnąć do siebie przed zalaniem drugiej, zasadniczej części wosku. Najprostszą metodą dociśnięcia knotów jest użycie zwykłego spinacza biurowego.

(4) KD-09 12 X 100
189 szt.

10 innych produktów w tej samej kategorii:

access_time
Pon - Pt / 8:00 - 16:00 Godziny pracy
speaker_phone
89 624-97-28 Zadzwoń
mail_outline
biuro@armina.pl lub napisz